AĞRI TAŞLIÇAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VEKİL VE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU

VEKİL VE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU
VEKİL VE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU

T.C

TAŞLIÇAY KAYMAKAMLIĞI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

EK-DERS ÜCRET KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN VE VEKİL ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

İlçemize bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yüksek öğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2018 ( KPSS-P 121 ) ,Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu,İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olanlar ise 2018 ( P-10 )alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

               Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.
            1-
Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi, Müzik ,Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu ve İlahiyat Fakültesi mezunu ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup formasyon belgesi bulunanlar,
            2- Emekli Öğretmenler, (01.09.2018 tarihi itibari ile 65 yaşını doldurmayanlar), 
            3- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olanlar.
            4- Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge)    doğrultusunda yapılacaktır.
            5- Dört(4) yıllık diğer fakülte mezunları. (1.,2. ve 3.Madde kapsamında olanların görevlendirmeleri bitinceye kadar diğer bölüm mezunlarına görev verilmeyecektir.)
            6- Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
            7- Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
            8- Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
            9- Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.
            10- Vekil öğretmenlik için asker ve ücretsiz izne ayrılan sınıf öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre;  sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup 2018  (KPSS-P 121)  puan sıralamasıyla görevlendirme yapılacaktır. Vekil öğretmenlik için yeteri kadar sınıf öğretmeni mezunu bulunmaması halinde diğer eğitim fakültesi mezunları, Beden Eğitimi, Müzik ,Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu ve İlahiyat Fakültesi mezunu ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup formasyon belgesi bulunanlar arasından  2018 (KPSS-P 121) ve  2018 ( P-10 )  puan sıralamasıyla görevlendirme yapılacaktır. Bu mezunlar arasında da yeteri kadar aday bulunmaması halinde Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları arasından 2018  ( P-10 ) puan sıralamasıyla görevlendirme yapılacaktır. Bu mezunlar arasında da yeteri kadar aday bulunmaması halinde diğer Dört(4) yıllık diğer fakülte mezunları arasından 2018  ( P-10 ) puan sıralamasıyla görevlendirme yapılacaktır.
            11- Başvurular 01-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında e-devlet sistemi üzerinde alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüze teslim edilecektir.
            E devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunan ancak istenilen evrakları teslim etmeyenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.
            12-Başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.
            Ön lisans mezunları (Okul Öncesi Eğitim hariç) ve yukarıda belirtilen fakülte mezunları dışında müracaat alınmayacaktır. İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3-Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi (2018 KPSS sonuçları açıklandığında teslim edilecektir.                                                                   
5- Sabıka Kaydı
6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi
7- Güvenlik Soruşturması Formu                                                                                                                                                                                   
Güvenlik soruşturması formu için TIKLAYINIZ. (Formun Word formatında indirilip bilgisayarda doldurulması gerekmektedir.)

                                                                                                                                       

                                                                                                                         Taşlıçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Hürriyet Mahallesi M.Akif Ersoy Caddesi Taşlıçay/AĞRI - 0472 551 24 57

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.